Platy a mzdy 2015

Výpočet hrubé mzdy 2015

Vypočítat hrubou mzdu není nic výrazně složitého. V dnešní době navíc není zapotřebí tužky a papíru, ale vše je možné spočítat během několika minut jen s pomocí online kalkulačky.

Online kalkulačka je snadno dostupný internetový nástroj, který umožní během několika minut spočítat cokoli, co vás právě ohledně mezd napadne.

Hrubá mzda je finanční částka, která náleží zaměstnanci za odvedenou práci a zároveň jde o částku před zdaněním a bez odečtení veškerých výloh na pojištění nebo jiného finančního plnění.

Složky hrubé mzdy jsou následující:

  • základní mzda za odvedenou práci
  • náhrady mzdy – svátek, dovolená, nemoc
  • příplatky a odměny
  • dávky nemocenského pojištění a další finanční plnění

Výpočet hrubé mzdy lze spočítat velmi snadno i bez použití online kalkulačky, ačkoli s její pomocí je to bezpochyby méně náročné. Pro výpočet je nutné vzít částku hrubé mzdy, z ní odečíst 4,5%, které jde na zdravotní pojištění a 6,5% na sociální pojištění – zbytek odvádí zaměstnavatel. Následně je nutné odečíst zálohu na daň z příjmu, která činí 15% z hrubé mzdy a je hotovo. Výsledná částka je na světě. Online kalkulačky mají velkou výhodu v tom, že po zadání částky hrubé mzdy budou všechny položky automaticky odečteny a chcete-li se dobrat výsledku, nemusíte zdlouhavě počítat, kolik že je těch několik procent z hrubé mzdy. Některé kalkulačky jsou navíc o něco chytřejší a dokáží například spočítat, kolik je daňový bonus na dítě apod.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Mzdová kalkulačka a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.